odchudzanie
Uroda

Procesy odchudzania. Które są kluczowe?

Nadwaga stanowi niezwykle poważny problem. Na dzień dzisiejszy, osób borykających się z nadmierną ilością tkanką tłuszczową jest niemal 10 milionów. Co więcej – ta liczba cały czas wzrasta. Tym samym, temat odchudzania staje się coraz popularniejszy. Wszak, mało kto chce żyć ze zbędnym balastem. I choć procesy odchudzające są trudne i wymagające, to wielu podejmuje te wyzwanie.

Jak pozbyć się nadwagi w miesiąc?

Generalnie o odchudzaniu można powiedzieć, że jest to proces długotrwały. Czy zatem pytanie „jak schudnąć w miesiąc?” ma sens? Jak najbardziej. Nie każdy bowiem podejmuje trudy odchudzania wtedy, gdy zalega mu naście kilogramów. Wiele osób rozpoczyna trudy odchudzania już po zauważeniu małego wzrostu na wadze.

Ile można schudnąć w ciągu 30 dni? Odpowiedź na te pytanie jest trudna z tego względu, że każdy organizm reaguje inaczej. Zwykle jednak, przy odpowiednim zaangażowaniu można zgubić nawet 3-4 kilogramy na miesiąc.

Procesy odchudzające

Zastanawiasz się jak schudnąć? Co zrobić, by wreszcie pozbyć się nadwagi? Śpieszymy z pomocą. Poniżej prezentujemy proces odchudzania w trzech prostych krokach.

 • Krok pierwszy: zmiana nawyków żywieniowych
  Innymi słowy – dieta. Twoje odżywianie musi ulec modyfikacjom. Przede wszystkim musisz zacząć jeść zdrowo i pełnowartościowo. Bilans diety ustal na podstawie generowanego zapotrzebowania i wskaźnika BMI. Jedz 5-6 mniejszych posiłków w ciągu doby. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu (minimum 3 litry wody na dobę).
 • Krok drugi: wzmożona aktywność fizyczna
  Do tej pory prowadziłaś/eś siedzący tryb życia? To musi się zmienić. Zadbaj o odpowiednią dawkę ruchu każdego dnia. W praktyce oznacza to minimum 30 minut aktywności dziennie (najlepiej ćwiczenia o charakterze aerobowym).
 • Krok trzeci: suplementy diety
  Suplementacja pełni bardzo ważną rolę w procesach odchudzania. Nie zapomnij o wykorzystaniu suplementów. Szczególnie polecamy błonnik i kwas chlorogenowy – składniki wielu ogólnodostępnych środków na odchudzanie.

Dlaczego tak dużą uwagę poświęca się suplementom diety? Dlaczego stosowanie suplementów na odchudzanie jest ważne?

Suplementy diet to produkty, które reklamowane są w niemal wszystkich mediach. Liczne spoty mają na zadaniu zachęcić do kupna produkty, który nie zawsze okazują się skuteczne.

Społeczeństwo bardzo szybko zrażasię do produktów tego typu. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro jeden po drugim okazuje się nieskuteczny. Nie mniej jednak – suplementy wspomagające odchudzanie działają. Tyle, że te „skuteczne” zazwyczaj nie trafiają do spotów telewizyjnych.

Jednym z produktów o potwierdzonym działaniu jest zielona kawa. To środek, który został wielokrotnie przebadany, a jego notowania wśród użytkowniczek są bardzo wysokie. Zatem, odpowiedź na pytanie „czy warto?” musi być twierdząca. Należy jednak przy tym pamiętać, że sam wybór preparatu stanowi kluczową kwestię.

Nasza propozycja: naturalna, zielona kawa

Zielona kawa to środek na tyle skuteczny, że doczekał się nawet swojej wersji w wygodniejszej formie. Tabletki z zieloną kawą to alternatywa dla często krytykowanego smaku napoju z niepalonej kawy.

Zielona kawa jest bowiem znacznie mniej smaczna, aniżeli kawa palona. Gorzki posmak stanowi dla wielu problem, nie do przełknięcia – w przenośnym i dosłownym znaczeniu.

Skuteczność preparatów z zieloną kawą to wynik przede wszystkim wysokiej zawartości kwasu chlorogenowego w tym produkcie. To związek, który odpowiada w organizmie za spowolnienie wydzielania glukozy do krwi oraz za zwiększenie czułości na insulinę.Kwas chlorogenowy był przedmiotem wielu badań. Uważa się go również za środek o innych pro-zdrowotnych właściwościach: antybakteryjnych, antywirusowych oraz antyzapalnych.

Jak dawkować zieloną kawę? W zależności od formy produktu należy:

 • Kawa parzona – dwie szklanki preparatu dziennie (rano oraz w okolicach pory obiadowej).
 • Tabletki z zieloną kawą – wedle zaleceń producenta, zwykle 1-3 kapsułki dziennie.

Zielona kawa nie ma przeciwskazań do stosowania. U niewielkiej części osób mogą występować biegunki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *