piersi
Uroda

Jak powiększyć biust? Poznaj 3 zabiegi medycyny estetycznej!

Niemal każda kobieta marzy o tym, by stać się posiadaczką większego i jędrniejszego biustu. To nie dziwi – w końcu, piersi są bardzo ważnym elementem kobiecej urody. Panie podejmują trudy upiększania biustu na wiele różnych sposobów. Niektóre korzystają z rozwiązań nieinwazyjnych (tabletki, maści i diety na większy biust), inne zaś wykorzystują rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną.

Zalety poszczególnych zabiegów są różne – każdy z nich daje jednak możliwość uzyskania atrakcyjnego, jędrnego i większego biustu. A to przecież jest celem numer 1!

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową, a właściwie – lipomodeling to rozwiązanie, które cieszy się niemałym zainteresowaniem z tego względu, iż efekty zabiegu prezentują się w pełni naturalnie. Wszakże, piersi w głównej mierze składają się z tkanki tłuszczowej.

Zabieg ten składa się z dwóch części – liposukcji (pobierania tkanki tłuszczowej) i modelingu (modelowania piersi odwirowanym materiałem). Okres rekonwalescencji wynosi do kilku tygodni, a sam zabieg kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową to zabieg stale zyskujący na popularności. Niestety, jego cena (kilkanaście tysięcy złotych) stanowi dla wielu osób poważną barierę.

Powiększanie piersi implantami

Zdecydowanie najbardziej inwazyjnym rozwiązaniem jeśli chodzi o zabiegi powiększania piersi jest operacja polegająca na wszczepieniu implantów piersiowych. Jednocześnie jest to forma, która daje największe możliwości. Pacjentka ma możliwość doboru dowolnego kształtu, wielkości oraz rodzaju wypełnienia implantu.

Finalny efekt po zabiegu można zobaczyć dopiero po kilkunastu tygodniach. Ból po zabiegu jest dosyć znaczny. Istnieją również wskazania co do ograniczenia ruchu przez kilka następnych tygodni. Koszt zabiegu to 15.000-20.000 złotych.

Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na fakt, że bardzo duże znaczenie przy powiększaniu piersi implantami ma wybór specjalisty. Im bardziej doświadczony lekarz, im lepsza klinika – tym lepsze efekty. Dlatego też, cena nie powinna warunkować wyboru.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Najmniej inwazyjnym, ale przy tym najmniej trwałym rozwiązaniem jest powiększanie piersi kwasem hialuronowym. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu cienką igłą specjalnego preparatu (odżywki) bazującego na kwasie hialuronowym, a następnie modelowaniu piersi.

Efekty utrzymują się od 18 do nawet 30 miesięcy. Aby utrzymywać kształt i wielkość zmienionego biustu należy systematycznie uzupełniać kwas hialuronowy. Koszt zabiegu jest różny i zależy od ilości wstrzykiwanego kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy to ciekawe rozwiązanie głównie dla Pań, które oczekują szybkiego, prostego i bezpiecznego zabiegu, bez konieczności długiej rekonwalescencji. Pełnym efektym można się bowiem cieszyć już po kilku tygodniach.

Podsumowując, niezależnie od wybranego zabiegu na większe piersi – możesz oczekiwać naprawdę wspaniałych rezultatów. Twój biust może być piękny, jędrny i znacznie większy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *